[FOTO] Čapljinski šahisti briljirali na 18. kadetskom i juniorskom prvenstvu BiH

1954

Mladi čapljinski šahisti briljirali su na 18. kadetskom i juniorskom prvenstvu BiH koje je održano u Zenici od 22. do 23. svibnja.

Sanja Bilić postala je prvakinja države u kategoriji kadetkinja do 18. godina.Ovom titulom Sanja je stekla pravo birati hoće li igrati na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj ili na Svjetskom prvenstvu u Urugvaju.

Za odlazak na Europsko prvenstvo, trebalo se izboriti na prethodnim prvenstvima šahovskih saveza entiteta.

Zvonimir Karlović, u kategoriji juniora do 20 godina osvojio je četvrto mjesto, Emina Novaković u kategoriji kadetkinje do 16 godina osvojila je peto mjesto, dok je Mihael Vukelja, u kategoriji kadeta do 10 godina osvojio deveto mjesto.

Na ovom prvenstvu iz Hercegovine je sudjelovalo 14 natjecatelja, od kojih po četiri iz Čapljine, Mostara i Čitluka i dva iz Širokog Brijega. ž

Pored Čapljine, koja ima prvo mjesto još je jedino Široki Brijeg osvojio jedno 3. mjesto.