back to top

FOTO | 360° | Čapljinska riva šetnicom spojila dva mosta

7929

Rekonstruirana riva, odnosno novoizgrađena šetnica na donjoj razini rive, spojila je danas dio od mosta dr. Franje Tuđmana do ”starog” mosta u Čapljini.

Donji dio rive prvo je nasut tako da je pojačana obaloutvrda u ovom dijelu rive, a koja je nakon završetka radova postati šetnica.

Nakon toga nastavljeni su radovi na čišćenju i probijanju dijela rive od Caffe bara Tropic do Caffe bara Key, tako da je riva sada spojena iz jednog dijela i puno ugodnija za šetnju i uživanje uz rijeku Neretvu.

Inače, kako je Čapljinski portal ranije pisao, radi se o projektu sanacije desnog nasipa i berme desne obale na rijeci Neretvi.

Investitor je AVP ”Jadranskog mora” Mostar, projektant je ”Tomić inženjering” d.o.o Ljubuški, a izvođač radova je ”HP Investing” Mostar. Također doznajemo kako će radovi trajati tri mjeseca (90 dana).

Čapljinci sa zanimanjem prate radove, posebice oni stariji, koji se s nostalgijom prisjećaju mladosti koju su proveli u šetnji rivom, kada je ovaj dio grada bio ”glavni” dio za izlaske i druženja.