back to top

FOTO | Trebižaćani se okupili na 30. godišnjicu male mature

5744

Neobična proslava mature održana je proteklih dana u naselju Trebižat u čapljinskoj općini. Dok većina proslavlja godišnjice mature koje su vezane za kraj srednjoškolskog obrazovanja, Trebižaćani su proslavili, ni manje ni više, nego 30. godišnjicu male mature.

Radi se o učenicima rođenim 1973./2974. godine.

Kako je za Čapljinski portal rekao Robert Borovac, jedan od sudionika proslave, radi se o učenicima koji su osnovnoškolsko obrazovanje završili u područnoj školi u Trebižatu.

Sponzorirani članak

Energo Indoil zapošljava: Otvorene 4 pozicije za rad u proizvodnji u Čapljini

Tvrtka Energo Indoil d.o.o. iz Čapljine raspisala je oglas za prijem novih djelatnika te poziva sve zainteresirane kandidate da se prijave za posao radnika u proizvodnji. Riječ je o zapošljavanju... Pročitaj više

”U razredu nas je bilo 27 tako da smo bili jedna od najbrojnijih generacija u Trebižatu ikada. Na okupu smo ostali sve do osmog razreda, a prva učiteljica nam je bila Neda Jovanović”, rekao je Robert te u šali dodao: ”Tko još slavi malu maturu? Pa samo Trebižaćani”.

Inače, od 27 učenika na proslavi se okupilo njih 23, dok je preostalih par učenika bilo spriječeno nazočiti proslavi zbog drugih obaveza, odnosno zbog činjenice kako žive u prekooceanskim zemljama.

Prvo su primili blagoslov od svećenika ispred crkve u Trebižatu, prisjetili se školskih dana, a potom slavlje nastavili Kod Želje na rijeci Trebižat.