
U Parku prirode Hutovo Blato održan je Ornitološki dan na kojemu su sudjelovali učenici iz Čapljine, Višića, Mostara i Sarajeva sa svojim nastavnicima.
U sklopu implementacije projekta ‘Zaštićena područja za prirodu i ljude’, Park prirode Hutovo blato bio je tijekom 2017. godine uključen u proces Indeksacije, inicijative koju su pokrenute u suradnji WWF Adria i Parkova Dinarida – Mreže zaštićenih područja Dinarida.
Indeksacija je razvijena kao jedinstven instrument za mjerenje i poboljšanje suradnje lokalne zajednice i zaštićenih područja.
Sponzorirani članak
Uni-Ves-Plast traži više radnika - donosimo detalje natječaja
Kao nastavak aktivnosti koje su provedene u prethodne dvije godine u zaštićenim područjima, te provjeru i potvrdu instrumenta Indeksacije uključenosti lokalne zajednice u upravljanje zaštićenim područjima, 27. svibnja 2019. godine u Parku prirode Hutovo blato održana je druga radionica pod nazivom „Procjene suradnje zaštićenih područja i lokalne zajednice“.
Radionicu su vodili Jovana Dragić May i Zoran Šeremet, koje su Parkovi Dinarida imenovali i educirali za provođenje procjene suradnje zaštićenih područja i lokalne zajednice u Bosni i Hercegovini.
Na radionici su sudjelovali predstavnici Osnovne škole Vladimira Pavlovića Čapljina, Lovačkog društva „Galeb“ Čapljina, predstavnici lokalnih nevladinih udruga i djelatnici parka prirode. Cilj radionice je pridonijeti boljem angažmanu lokalnih zajednica u upravljanju zaštićenim područjima.
Jedan od ostvarenih programa unutar ovoga projekta je Regionalni obrazovni program „Mreža škola u zaštićenim područjima“.
Ornitološkim danom pružena je prilika svim nazočnim da promatraju ptice uz stručno osoblje i idu u obilazak jezera Parka prirode.





