Čapljincima ostaje nada da će biti u punom sastavu za ključni dio natjecanja

258

Ono čega su se pribojavali u Čapljini se i dogodilo, poraz od Bratunca (78:68) u okviru 8. kola Lige 12 košarkaškog prvenstva BiH, uslijed problema s ozlijedama.

Čapljinci s ionako kratkim rosterom muku muče s bolesti i ozljedama posljednjih 20-tak dana pa su ovog puta bili bez beka Milana Lužajića, a izostanak već jednog košarkaša je veliki problem za momčad.

Osim toga Branimir Berbakov je igrao rovit, dok se Matija Milin ozlijedio u završnici utakmice.

”Čestitam Bratuncu na pobjedi, odigrali su dobu, mušku utakmicu. Mi nismo mogli pronaći ekstra energiju za završnicu zbog skraćene rotacije, odnosno neigranja Lužajića te Berbakova s ozljedom. Nestalo je snage, a ovi momci su ozbiljna ekipa i zasluženo su pobijedili”, rekao je trener Čapljine Boris Džidić.

Domaćini su bili u vodstvu tri četvrtine, pa sve do 35 minute utakmice. Tad su gosti uvezali ključne dvije dobre obrane i dvije trice.

Za Čapljince više nije bilo povratka u meč. Bratunac je vodstvo domaćih od 62:60 serijom od 10:0 okrenuo u prednost 70:62.

Pobjednike je predvodio Dejan Ćup sa 29 poena i 8 skokova, a DeMarco Foster je ubacio 14.

Najbolji u redovima Čapljine bili su: Matija Milin (20 poena i 6 skokova), Preston Bungei (19 poena i 13 skokova) i Edi Sinadinović (11 poena, 12 asistencija i 7 skokova).
Džidić se još jednom osvrnuo na probleme Čapljinaca.

”Već dvadeset dana ne možemo trenirati pet na pet jer smo nekompletni. Odavno nisam vidio tako loš zdravstveni bilten u jednoj ekipi. Vidjet ćemo hoćemo li po tom pitanju nešto raditi. Očito je da ćemo s jednim od najmanjih proračuna u ligi strepiti do zadnjeg kola hoćemo li se izboriti za ostanak. Da smo bili zdravi protiv Sparsa i Bratunca, mislim da bi dobili jednu od te dvije utakmice”.

Nastavlja se i težak raspored za Čapljinu jer im sad slijede gostovanja članovima Druge ABA lige, Slobodi i Širokom.

”Nemamo iluzija da možemo nešto ludo napraviti, to su puno kvalitetnije ekipe od nas. Ali odigrat ćemo muški te dvije utakmice i nadam se da ćemo se do dijela boljeg rasporeda oporaviti i stabilizirati. Imamo tad sedam kola s protivnicima po našoj mjeri pa se nadam da ćemo krenuti u pobjednički niz”, kazao je Boris Džidić.

Radić: Bilo je važno pritisnuti njihovu prednju liniju

Trener na drugoj strani, Ognjen Radić, istaknuo je kako je njegova momčad bila svjesna nedostataka Čapljine te iskoristila to na najbolji način.

”Ispoštovali smo dogovor koji smo napravili pred utakmicu i zato čestitam igračima. Čapljina je imala problema s ozljedama, bili su oslabljeni neigranjem Lužajića koji je po meni veliki hendikep za njih. Zatim im je i Berbakov dobio udarac u utakmici protiv Igokee i mi smo znali da moramo pritisnuti njihovu prednju liniju. Tako smo radili pritisak na Edija Sinadinovića, Prestona Bungeija i Ivicu Širića. Rotirali smo nekoliko igrača na njima i izdržali u tom ritmu drugo poluvrijeme. Naša centarska linija je izdominirala u reketu i zasluženo smo pobijedili”, komentirao je Radić.

Ni njegova momčad nije imala širinu, igrali su sa sedam igrača, ali su četvoricu mijenjali u obrani na Sinadinoviću.

”Nije lako razigravaču da igra u istom ritmu 40 minuta. Čak je jako teško igrati 30 minuta u oba pravca. Isplatilo nam se to što smo rotirali četiri igrača na Sinadinoviću. Čapljina je nezgodna ekipa, ali sigurno je da su bili dosta oslabljeni”, zaključio je Ognjen Radić.