back to top



FOTO | Maškare preuzele vlast u Čapljini; optužen Marko Krnjeval

7774

U sklopu Pokladnih dana ”Trebižat – Čapljina 2020.”, koje se organiziraju već 56. godinu za redom, održane su Velike maškare.

Kako to nalaže tradicija, Velike maškare započele su budnicom i promenadom u 6:00 sati ujutro, a nakon toga je održana karnevalska povorka od Trebižata, kroz ulice grada pa sve do Trga kralja Tomislava.

Na Trgu je upriličena primopredaja gradske vlasti, podizanje karnevalske zastave i čitanje optužnice protiv Marka Krnjevala.

Sponzorirani članak

Uni-Ves-Plast traži više radnika - donosimo detalje natječaja

Zbog povećanog opsega posla i nabave novih strojeva u našoj proizvodnji, u potrazi smo za novim članovima tima. Radno mjesto – voditelj proizvodnje, 1 izvršitelj Mjesto rada – Čitluk Opis... Pročitaj više

Titula Marka Krnjevala ove godine pripala je Korona virusu.

U optužnici između ostalog piše: ”Marko je kriv što je Vinko Ćemeraš u 15 minuta na televiziji bolje izbrendirao Čapljinu nego Turistička zajednica u 20 godina, Marko je kriv što čapljinske tate imaju preko 120 kila i voze bijesna auta, Marko je kriv što korona virus nije ranije došla u Čapljinu, Marko je kriv što je glavna šalteruša postala Porezna uprava….

Završne maškare planirane su za utorak, 25. veljače, motoriziranom povorkom, a istog dana bit će suđenje i spaljivanje Marka Krnjevala te bal pod maskama na Domu kulture u Trebižatu.

Pokladni dani ”Trebižat – Čapljina 2020.” započeli su manifestacijom ”Male maškare” gdje su priliku za ples i maškarenje dobili i mališani.

Organizator Pokladnih dana je HKUD ”Seljačka sloga” Trebižat koja već 56. godina uspješno održava tradiciju.

Više fotografija možete pronaći na našoj Facebook stranici.