back to top



VIDEO | Za stol može troje; konobari s maskama; stolovi na 2 metra razmaka

3230

Kafići, restorani, slastičarnice i drugi ugostiteljski objekti koji su posljednje goste primili prije skoro dva mjeseca s nestrpljenjem iščekuju svako ublažavanje mjera.

Ugostitelji kažu, nemaju ni feninga prihoda, a većina ih je bila primorana otpustiti zaposlenike.

Iako bi sljedeći tjedan trebali ponovno otvoriti vrata gostima, vlasnici kafića, restorana i barova još uvijek ne znaju pod kojim će uvjetima to smjeti učiniti.

Sponzorirani članak

Uni-Ves-Plast traži više radnika - donosimo detalje natječaja

Zbog povećanog opsega posla i nabave novih strojeva u našoj proizvodnji, u potrazi smo za novim članovima tima. Radno mjesto – voditelj proizvodnje, 1 izvršitelj Mjesto rada – Čitluk Opis... Pročitaj više

Još im nije dostavljen nikakav službeni prijedlog ili odluka države kako će u doba pandemije moći raditi, no svi moraju prilagoditi rad novoj situaciji.

Tako će stolovi u baštama morati biti postavljeni dva metra jedan od drugoga, a za jednim stolom maksimalno mogu sjediti tri osobe, osim ako se ne radi o članovima jednog domaćinstva.

Neophodno je osigurati i sredstva za dezinfekciju ruku na ulazu u baštu.

“Poželjno je korištenje jednokratnih čaša i drugog posuđa te je obavezna stalna dezinfekcija stolova. Preporučuje se i dezinfekcija prostora, površina i sanitarnih čvorova najmanje dva puta dnevno, po potrebi i češće”, navedeno je za Avaz iz Zavoda za javno zdravstvo.

Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Federacije BiH Davor Pehar kazao je u petak u Sarajevu kako bi u tom entitetu trebala biti donesena odluka o novim popuštanjima restrikcija.

“Tu su vrtići, javni prijevoz, stomatolozi, okupljanja u zatvorenim prostorima, rad kafića, mogućnost organizacije sportova na otvorenom. Ako epidemiloška situacija bude pozitivna krajem narednog tjedna predložit ćemo mjere za koje smatramo da su moguće”, kazao je Pehar.

Epidemiologinja dr. Andrea Jurić rekla je u Dnevniku RTV HB kako ne vidi razlog da se kafići i restorani ne otvore.

Navela je da se otvore kafići i restorani koji imaju bašte, odnosno otvorene prostore, uz obavezne epidemiološke mjere.