Čapljina poražena u Goraždu; u klubu ogorčeni na Savez

1634

Nogometaši Čapljine poraženi su u Goraždu rezultatom 3:0 od ekipe Goražda.

Prvi gol postigli su gosti u 18. minuti susreta, Blagojević je pogodio na asistenciju Mujića.

Drugi gol postignut je u drugom poluvremenu, u 70. minuti susreta, kada je Goražde povelo 2:0 preko Mujića.

Konačan rezultat od 3:0 u 88. minuti postigao je Mihajlović.

Iz čapljinskog kluba ogorčeni su na vodstvo Lige i Nogometnog savez Federacije BiH koji ih je natjerao da idu u Goražde unatoč činjenici da je osam igrača pozitivno na korona virus te da je ekipa Goražda pristala na odgodu utakmice.

Ono na što su upozoravali iz Uprave kluba HNK ”Čapljina” danas se i dogodilo – jedan igrač koji je otputovao u Goražde ima sve simptome Covida, tako da je vrlo moguće kako je sada zaražena cijela momčad, a vjerojatno i protivnički igrači.

Nogometni savez FBiH morat će odgovarati za namjerno dovođenje u opasnost zdravlja jedne i druge ekipe.