FOTO | Otvoren turnir u Višićima: Nakon 40 godina ponovno na Čajerima

2145

Višićki turnir nakon 40-ak godina ponovno se vratio na Čajere, a otvoreno je sinoć (petak 6. kolovoz).

HNK Višići sjajno su započeli pripreme za nadolazeću sezonu u Drugoj ligi – na otvaranju turnira svladali su NK Ljubuški rezultatom 3:1 (2:0).

Utakmica je krenula malom svečanošću, početni udarac na turniru izveo je Mirza Šoše, legenda HNK Višići i kapetan momčadi iz 1978.

Gledatelji na Čajerima mogli su zatim uživati u pravoj nogometnoj predstavi, a ekipa Višića predstavila se u odličnom izdanju protiv prošlogodišnjeg prvaka Druge lige. Iako su Ljubušaci imali nešto više od igre, raspoloženi Ivanković na golu domaćina, dva prekida i kontra bili su dovoljni da Višići zapečate pobjedu.

HNK Višići poveli su u 29. minuti, najstrožu kaznu realizirao je Ante Pažin koju je izborio kapetan Mario Čerkez. Samo tri minute kasnije Petar Juras iz slobodnog udarca povećava vodstvo na 2:0. Ljubuški je ubacio u brzinu više, redali su šanse pred golom domaćina, ali je Zvonimir Ivanković nestvarnim obranama zadržao vodstvo svoje ekipe do poluvremena.

Drugo poluvrijeme trener Višića Bule osvježio je ekipu sa pet izmjena, međutim ponovno Ljubušaci nameću jak ritam i opasno prijete, a u 58. minuti Luka Nižić iz slobodnog udarca pogađa za smanjenje vodstva višićana na 2:1.

U tom trenutku Ljubuški je izgledao puno bolje na terenu, kontrolirao utakmicu, ali kompaktna obrana Višića nije dopuštala izraženije šanse gostima.

Ipak i Višići su imali pokoji adut u rukavu, te umjesto izjednačenja vidjeli smo još jedan pogodak u mreži Ljubuškog. U 76. minuti Pažin je povukao kontru, oslobodio se dvojice čuvara i odigrao za Danijela Bilića koji prebaciva na drugu stativu gdje Ivan Buljubašić neometan pogađa glavom.

Bila je to vrlo dobra predstava Višića protiv jako neugodnog protivnika, uvertira u sigurno još bolje partije te potvrda kvalitete ove ekipe. Pripreme za Drugu ligu još traju, do prvenstva su ostala još točno dva tjedna, a zanimljivo, već u prvom kolu očekuje nas lokalni derbi – HNK Višići gostuju u Čapljini!

Turnir na Čajerima nastavlja se večeras, u drugoj polufinalnoj utakmici sastaju se NK Neretva Čeljevo 2020 i HNK Neum.