back to top



Je li vrijeme da čapljinski sportaši dobiju novu dvoranu?

1606

Ako ikada – sada je vrijeme da Čapljina dobije novu sportsku dvoranu! Zaslužili su to svojim rezultatima u ovoj sezoni sportski kolektivi koji se bave dvoranskim sportovima.

Malonogometaši pune dvoranu iz kola u kolo i blizu su plasmana u Premijer ligu, sve više je gledatelja na rukometnim utakmicama koji su također u vrhu ljestvice.

Tu su i košarkaši koji igraju finale za plasman u Premijer ligu, a čije utakmice prati također veliki broj gledatelja.

FOTO | Gradska sportska dvorana puna nakon dugo vremena! Ovoga puta zbog malonogometaša

Vrijedi spomenuti i odbojkašice, čije utakmice također privlače veliki broj gledatelja.

S obzirom na sve pobrojane rezultate, nameće se logično pitanje – treba li Čapljini, odnosno čapljinskim sportašima, nova sportska dvorana, koja će uvjetima odgovoriti njihovim potrebama?

To pitanje postavili smo sportskim kolektivima koji se bave dvoranskim sportovima i svi su složni – Čapljina treba novu dvoranu!

”Svi smo svjesni problema koji trenutno postoje u dvorani. Velik otvoren prostor koji se zimi ne može ugrijati, krov koji prokišnjava, hladne svlačionice, loša rasvjeta na terenu…”, slažu se predstavnici dvoranskih sportova iz Čapljine.

FOTO | Publika se vratila i na rukomet – pogledajte atmosferu na derbiju Čapljina-Sloga

”Zbog tih stvari dosta često smo u situaciji da se utakmica ne odigra i da platimo kaznu”, navode.

Ističu, također, kako je problem i što se treninzi ne mogu održavati u jutarnjim terminima.

”Škola koristi dvoranu, a ako se klubovi plasiraju u viši rang, bit će potrebno trenirati i ujutro i navečer, a to je nemoguće”, govore nam.

Dodaju kako bi bilo lijepo imati dvoranu koja bi uvjetima odgovarala današnjici.

VIDEO | Dvorana je eksplodirala! Ovako su malonogometaši i navijači proslavili polufinale!

”Svjesni ste i sami da dosta stvari u našoj dvorani nije mijenjano otkako je napravljena – od zida od cigle, preko zahrđalih vrata na pojedinim prostorijama… Nemamo ni adekvatnu teretanu, kao ni prostore za relaksaciju, zagrijavanje…”, nabrajaju dalje sportaši.

Na kraju vrijedi spomenuti kako je Stolac krenuo u izgradnju nove sportske dvorane, u Motaru se gradi nova sportska dvorana, Jablanica već dugi niz godina ima najbolju sportsku dvoranu u BiH..

Nadati se da će i čapljinski sportaši uskoro dočekati neki novi ”hram sporta” u kojemu će moći ostvariti sve sportske ciljeve, na radost mnogobrojne publike.