back to top



GOŠK upisao vrijednu pobjedu u borbi za ostanak

946
Foto: FK Zvijezda/Facebook

Prvi susret subotnjeg programa u 26. kolu WWin lige u Ugljeviku su odigrali Zvijezda 09 i GOŠK.

Lavovi su slavili sa 2:1 i došli do izuzetno vrijedne pobjede u borbi za ostanak, ali i Zvijezdu 09 gurnuli prema nižem rangu.

GOŠK loše otvorio susret

Prvo pravo uzbuđenje u osmoj minuti donosi i pogodak. Lijepa akcija domaćih po desnoj strani.

Mulalić je lijepo ubacio, a Saliman sa par metara pogodio praznu mrežu gostujuće ekipe za vodstvo Zvijezde od 1:0.

U 14. minuti Hasukić propušta dobru priliku za goste, ali isti nogometaš se iskupio u 20. minuti kada je pogodio za izjednačenje i rezultat 1:1.

Nova prilika u 35. minuti, Čoko je centrirao, Ikić na drugoj stativi sam, šutirao je, no loše je to uradio.

Konačan rezultat postavljen u prvom poluvremenu

Pred sam kraj prvog poluvremena preokret gostiju iz Gabele.

Gogić je sjajno prošao po lijevoj strani u 45. minuti, uposlio je Marasovića koji sa par metara pogađa za 1:2.

Početak drugog poluvremena donosi dosta greški s obje strane, ali nije bilo prilika sve do sredine drugog poluvremena.

U 68. minuti Vadze je imao dobru priliku za Zvijezdu 09, izašao je sam pred Vasilja no pobjegla mu je lopta.

Do kraja utakmice bilježimo još jednu priliku za goste u 88. minuti, Nižić je dobro šutirao iz slobodnjaka, no Jelovac je visini zadatka.

Ostalo je do kraja 1:2 za tim iz Gabele.