back to top



Snažno nevrijeme pogodilo više gradova u BiH

1054
Foto: RTRS vijesti

Jako olujno nevrijeme pogodilo je brojne gradove u Bosni i Hercegovini.

Nevrijeme je stiglo u BiH tijekom noći s ponedjeljka na utorak, a nastala materijalna šteta tek će se zbrajati.

Neki dijelovi BiH ostali su i bez struje.

Sponzorirani članak

Uni-Ves-Plast traži više radnika - donosimo detalje natječaja

Zbog povećanog opsega posla i nabave novih strojeva u našoj proizvodnji, u potrazi smo za novim članovima tima. Radno mjesto – voditelj proizvodnje, 1 izvršitelj Mjesto rada – Čitluk Opis... Pročitaj više

Apel civilne zaštite

Jako nevrijeme jutros je pogodilo i područje Tuzle. Promet se odvija usporeno, a zbog nevremena su popadala i stabla u gradu koja su napravila materijalnu štetu.

U cilju smanjenja posljedica najavljenog nevremena, zaštite života i sprečavanja gubitaka, Služba civilne zaštite, apelira da građani budu spremni zaštiti sebe i svoju imovinu-

I da poduzmu mjere pripravnosti za moguće izvanredne događaje, koji uključuju:

  • plavljenje imovine i prometnica,
  • poremećaje u opskrbi električnom energijom, vodom i komunikacijama.

Posebno se apelira na građane koji žive u blizini vodotoka da provode mjere samozaštite.

U cilju smanjena i preduprijeđenja eventualnih šteta od štetnog djelovanja poplava po ljude i materijalna dobra.

U Trebinju oštećeni automobili 

Primjerice u Trebinju je srušen veliki broj stabala, zbog čega je pričinjena veća materijalna šteta, te su oštećeni mnogi automobili.

Iz Operativnog centra su javili kako su imali već desetak prijava.

Kako je obaviješteno, za manje od dva sata palo je 17 litara kiše po metru kvadratnom, dok je brzina vjetra bila 97 kilometara na sat.

Velike štete na automobilima

U Kozarskoj Dubici došlo je do nestanka električne energije nakon olujnog nevremena praćenog gradom.

”Krupni grad i vjetar napravili su veliku štetu na automobilima, objektima, drveću i usjevima.

Ekipe su na terenu i saniraju štete”, kazala je Dijana Kondić iz Centra za informiranje Kozarska Dubica.

Važno je napomenuti da je izdan meteoalarm i upozorenje za područje gotovo cijele države, a posebno za regije: Mostar, Livno, Sarajevo, Tuzla, Banja Luka, Foča, Prijedor, Trebinje, Višegrad.