FOTO | Dijamantni pir: Dragica i Petar Herceg proslavili 60 godina ljubavi i zajedništva

2762

Nakon što su prije 60 godina svoje sudbonosno ”da” izgovorili pred oltarom, Dragica i Petar Herceg iz Prologa kod Ljubuškog obnovili su bračne zavjete.

To su napravili u istoj staroj samostanskoj crkvi na Humcu, gdje su se zavjetovali jedno drugome na vječnu ljubav 9. veljače 1964. godine.

Te davne godine, uz svjedoke obitelji i prijatelja, blagoslovio ih je fratar Sušac, a ovoga puta, na dijamantnom piru, svetu misu i obnovu zavjeta predvodio je fra Marko Bandić.

I dalje zajedno koračaju držeći se ruku pod ruku

Čak šest desetljeća kasnije, Dragica, koja je i po djevojačkom prezimenu Herceg, i Petar nastavili su hodati ruku pod ruku, gradeći svoj dom u ljubavi i vjeri.

A danas su ponosni roditelji četvero djece, djed i baka 15 unučadi, i prabaka i pradjed četvero praunučadi.

Svoje su živote utkali u živote brojnih potomaka, prenoseći na njih vrijednosti koje su njih dvoje oduvijek živjeli: međusobno poštovanje, podršku i vjeru u zajedništvo.

Nakon svečanosti obnove zavjeta, slavlje je nastavljeno u svadbenom salonu Ohio u Ljubuškom.

Gdje su im se pridružili članovi obitelji i prijatelji kako bi zajedno proslavili njihov veliki jubilej.

Atmosfera je bila ispunjena radošću, glazbom i smijehom, a na svakom licu mogao se vidjeti ponos zbog dvoje ljudi koji su, i nakon tolikih godina, zadržali onu istu nježnost u očima.

Ljubav može premostiti sve prepreke

Dragica i Petar, svojim su primjerom pokazali kako ljubav može premostiti sve prepreke i kako su strpljenje i posvećenost temelj svake čvrste veze.

Iako skromni i samozatajni, svojim su blagoslovljenim životom obogatili ne samo svoju obitelj nego i zajednicu u kojoj su živjeli.

Njihova priča inspiracija je svima koji sanjaju o ljubavi koja traje kroz godine.

Ovaj dijamantni pir, posvećen ljubavi, odanosti i obitelji, ostaje kao svijetli putokaz da je istinska ljubav vrijedna svake godine i svakog trenutka koji provedemo s onima koje volimo.