back to top

VIDEO | Nakon dva mjeseca počela obnova pruge u Jablanici

2040
Foto: Bljesak.info

Turska firma Çengiz Insaat nedavno poslala pismo namjere ministrici prometa i komunikacija FBiH Andrijane Katić te vršitelju dužnosti v.d. predsjednika Uprave Željeznica Mirzi Hadžibegiću, u kojem je navedeno da su spremni donirati potrebne usluge i radove na sanaciji i rekonstrukciji željezničke pruge na dionici Ostrožac – Grabovica, lokacija Komadinovo vrelo.

Razlozi zbog kojih vlada FBIH to nije napravila u protekla dva mjeseca su, kako kaže predsjednik Nikšić, opstrukcije u realizaciji plana uslijed različitog tumačenja Zakona i straha od odgovornosti.

Prvotni plan je bio da u sanaciju budu ukljčene Željeznice, Autocete i Ceste Federacije BiH.

Sponzorirani članak

Velika akcija Hisense klima u Eltingu: Vrhunski uređaji, 5 godina garancije i osigurana montaža

Za sve koji traže pouzdano, energetski učinkovito i moderno rješenje za hlađenje i grijanje doma ili poslovnog prostora, u tvrtki Elting započela je velika akcija Hisense klima uređaja. Riječ je... Pročitaj više

Željeznice Federacije zbog obustave prometa svakodnevno gube oko 280 tisuća KM, a osim djelatnika tog poduzeća obnova pruge obradovat će i veliki broj gospodarstvenika čije poslovanje ovisi od ove prometne veze.