
”Sinoćnji incident u kojem je oštećen automobil gradske vijećnice Ilijane Jelčić ozbiljan je događaj koji zahtijeva brzu i temeljitu reakciju nadležnih institucija”, priopćeno je iz Gradske uprave Grada Čapljine.
U dopisu koji potpisuje gradnačelnica Iva Raguž stoji:
”Ako se kroz istragu potvrdi da je ovaj čin počinjen namjerno i s ciljem zastrašivanja, riječ je o posebno zabrinjavajućem obliku napada kojem nema mjesta u našem gradu.
Sponzorirani članak
Novi akcijski letak u Ax-solingu i na KupiAlat.ba
Želim jasno poručiti da nitko, bez obzira na svoja politička uvjerenja, osobne stavove ili javno izneseno mišljenje, ne smije biti meta prijetnji, zastrašivanja ili bilo kakvog oblika nasilja. Sloboda govora i pravo na drugačije mišljenje temelj su demokratskog društva i vrijednosti koje moramo štititi.
U ovom trenutku najvažnije je da nadležne institucije, prije svega policija i tužiteljstvo, žurno i profesionalno provedu sve istražne radnje kako bi se ovaj događaj što prije rasvijetlio. S obzirom na ozbiljnost događaja i interes javnosti, očekujem da se postupi prioritetno, uz poduzimanje svih zakonom predviđenih mjera.
Gradskoj vijećnici Ilijani Jelčić izražavam iskrenu solidarnost i podršku, kao gradonačelnica, ali i kao žena ženi u politici, svjesna izazova i pritisaka s kojima se žene u javnom prostoru često susreću.
Također, izražavam punu podršku Gradskom vijeću Grada Čapljina u obavljanju njihovih dužnosti, uz poruku da nasilje nikada ne smije biti sredstvo komunikacije niti način političkog djelovanja.
Čapljina mora ostati grad dijaloga, sigurnosti i međusobnog poštovanja”.



