back to top



FOTO | Dragan Suton Tela dobio mural na sportskoj dvorani u rodnom gradu

741

Čapljina je ovih dana dobila još jedan upečatljiv mural posvećen čovjeku koji je ostavio neizbrisiv trag u sportskom životu grada.

Na bočnom zidu Gradske sportske dvorane Čapljina osvanuo je mural u čast Draganu Sutonu – Teli, legendarnom rukometnom treneru, kojeg su mnogi s razlogom nazivali “trenerom svih trenera”.

Mural je izrađen prema fotografiji Dragana Sutona Tele koja je ranije objavljena na Čapljinskom portalu, a već privlači pažnju brojnih prolaznika, sportaša i ljubitelja rukometa.

Sponzorirani članak

Božićni spektakl: Dalmatino donosi ''Božić bijeli'' u Čapljinu!

Blagdansko ozračje u Čapljini ove će godine dodatno uljepšati veliki koncert popularne grupe Dalmatino, koja u grad na Neretvi stiže s posebnim božićnim programom pod nazivom „Božić bijeli“. Koncert će... Pročitaj više

Posebnu simboliku muralu daje i sama lokacija. Nalazi se upravo uz sportsku dvoranu u kojoj je Tela proveo gotovo cijeli svoj životni vijek – kao igrač, trener, mentor i čovjek koji je odgojio brojne generacije rukometaša.

Uz njegov mural nalazi se i mural Ivana Brkića, tragično preminulog rukometaša HRK Čapljina kojemu je upravo Tela bio trener, što ovom mjestu daje dodatnu emotivnu vrijednost.

Na muralu se, uz njegov lik, nalaze ime i prezime, godina rođenja i smrti, kao i natpis “Trener svih trenera”, po kojemu će ostati upamćen među generacijama čapljinskih sportaša.

Dragan Suton – Tela ostavio je dubok trag u čapljinskom i hercegovačkom rukometu. Tijekom bogate karijere vodio je HRK Čapljina, s kojim je čak četiri puta izborio plasman u Premijer ligu BiH, a najveći uspjeh ostvario je plasmanom u finale Kupa BiH u sezoni 2012./2013.

Osim seniorske ekipe, radio je i s mlađim uzrastima te brojnim rukometašima koji su kasnije izgradili uspješne karijere.

Bio je mnogo više od trenera – za mnoge mentor, prijatelj i simbol rukometa u Čapljini. Upravo zbog toga, u njegovu čast nedavno je održan i prvi memorijalni turnir “Dragan Suton Tela”, koji je okupio brojne mlade rukometaše i sportske prijatelje iz regije.

FOTO | Otvoren Memorijalni turnir ”Dragan Suton Tela” u sjećanje na rukometnu legendu

Organizatori su poručili kako je cilj da turnir preraste u tradiciju i trajno čuva uspomenu na čovjeka koji je obilježio jedno sportsko razdoblje grada na Neretvi.