back to top

Od ponedjeljka bukti veliki požar između Metkovića i Gabela Polja

424

Na području Glibuše kod Metkovića u ponedjeljak je izbio požar koji se, zbog povoljnih uvjeta za širenje vatre i utjecaja vjetra, proširio preko većeg dijela močvarnog terena uz granicu Bosne i Hercegovine, prema Gabela Polju.

Vatrogasci su tijekom noći bili neprekidno na terenu, gdje su zajedničkim snagama intervenirali pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Metković i Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vid.

Njihov glavni cilj bio je zaustaviti daljnje napredovanje požara te staviti vatrenu stihiju pod kontrolu.

Sponzorirani članak

FOTO | Kala-Komerc otvorio showroom u Čapljini: Ekskluzivna vina i vrhunska pića sada na jednom mjestu

Tvrtka Kala-Komerc d.o.o. iz Čapljine, prepoznatljiva po dugogodišnjem radu u području veleprodaje i distribucije alkoholnih i bezalkoholnih pića, svojim je klijentima i partnerima ponudila novu uslugu – moderan showroom u... Pročitaj više

Zapovjednik JVP-a Metković Jure Pilj istaknuo je kako je stanje trenutačno stabilno, no zbog izrazito nepristupačnog područja zatražena je i pomoć iz zraka.

Prema njegovim riječima, kanader bi trebao stići u jutarnjim satima, ukoliko u međuvremenu ne bude preusmjeren na neku zahtjevniju intervenciju.

Prema dosad dostupnim informacijama, požar ne ugrožava stambene objekte, a više pojedinosti o njegovoj površini, uzroku izbijanja i nastaloj šteti bit će poznato nakon završetka vatrogasne intervencije.