back to top



Hercegovački poslodavci žele vratiti radnu snagu iz Njemačke

1243

U poslovnom ambijentu hotela Park u Širokom Brijegu u četvrtak navečer održana je Osnivačka skupština Udruge poslodavaca Široki Brijeg.

Prisutnim poslodavcima se na početku Skupštine uime Osnivačkog odbora obratio pravnik Vinko Mikulić koji je zahvalio okupljenima na dolasku te nastavio s dnevnim redom.

Za predsjednika Skupštine jednoglasnom odlukom izabran je Miljenko Crnjac, vlasnik širokobriješke tvrtke MCI, koji se zahvalio na ukazanom povjerenju i izrazio nadu kako će se poslodavci u interesu gospodarstva Širokoga Brijega truditi i raditi da budu što kvalitetniji.

Sponzorirani članak

Uni-Ves-Plast traži više radnika - donosimo detalje natječaja

Zbog povećanog opsega posla i nabave novih strojeva u našoj proizvodnji, u potrazi smo za novim članovima tima. Radno mjesto – voditelj proizvodnje, 1 izvršitelj Mjesto rada – Čitluk Opis... Pročitaj više

Sljedeća točka dnevnog reda bila je Odluka o osnivanju Udruge poslodavaca Širokoga Brijega, zatim i usvajanje Statuta, te odabir članova Upravnog odbora.

Udruzi poslodavaca Širokoga Brijega pristupila su 43 člana, od kojih je 15 izabrano u Upravni odbor Udruge koji upravlja radom same Udruge, a kako je naglasio Mikulić Odbor čine različite tvrtke i djelatnosti, što je upravo i cilj – okupiti male obrtnike i velike kompanije.

Na čelo Udruge također jednoglasnom odlukom postavljen je odvjetnik Miro Martinović iz tvrtke Kvesić&Martinović, dok je kao zamjenik predsjednika izabran Eugen Šušak, direktor u TT Kabeli Široki Brijeg.

U svom govoru, Martinović je kao glavni fokus naglasio kako će raditi na povratku radne snage iz inozemstva, posebno iz Njemačke, a osvrnuo i na impresivne brojke koje vežemo za gospodarstvo Širokoga Brijega.

Cijeli članak pročitajte na Jabuka.tv.