back to top



FOTO | Komunalno Neum provodi projekt zamjene cjevovoda na sustavu Gabela-Neum

718

J.P. ”Komunalno Neum” d.o.o. Neum provodi projekt zamjene cjevovoda na Regionalnom vodoopskrbnom sustavu Gabela-Neum.

Radi se o sanaciji dijela gravitacijskog cjevovoda na iznimno zahtjevnoj dionici Moševići-Gradac polje dužine 870 m.

Projekt obuhvaća aktivnosti zamjene dotrajalog postojećeg čeličnog cjevovoda starog 42 godine novim DUCTIL cijevima.

Sponzorirani članak

PREMIER zapošljava u Čapljini i Stocu: Postani dio tima najveće i najbolje kladionice u BiH

Premier kladionica zapošljava više djelatnica na uplatnim mjestima na području Čapljine i Stoca. Tražimo odgovorne i komunikativne kandidatkinje da se pridruže našem timu od više od 1.500 sretnih i zadovoljnih... Pročitaj više

Vrijednost projekta iznosi 308.868,00 KM a planirano vrijeme završetka lipanj 2024.godine.

Projekt je financiran sredstvima Fonda za zaštitu okoliša FBiH u iznosu 160.000,00 KM ugovorenima kroz poziv za dodjelu sredstava za realizaciju programa, projekata i sličnih aktivnosti iz područja zaštite okoliša za 2023. godinu te vlastitim sredstvima Poduzeća u iznosu 148.868,00 KM.

Cilj provedbe projekta sigurnija je opskrba potrošača kroz upravljanje gubicima u mreži, uzimajući u obzir da smanjivanje gubitaka, optimizacija zahvaćanja vode, snižavanje potrošnje električne energije u proizvodnji i distribuciji te bolje upravljanje rizicima dugoročno doprinose i održivom korištenju voda.

Rezultati projektnih aktivnosti očekuju se odmah po završetku projekta a kroz prizmu zaštite okoliša, ovaj projekt se smatra iznimno važnim, kako za komunalno poduzeće tako i za lokalnu zajednicu.