back to top

Letovi Mostar–Istanbul kreću 4. lipnja: Veliki iskorak za regionalni turizam i povezivanje

603

Mostar i Istanbul uskoro će biti povezani direktnom zračnom linijom, a prvi let zakazan je za 4. lipnja 2025. godine.

Ova dugo priželjkivana linija rezultat je višemjesečnih pregovora i suradnje Grada Mostara s predstavnicima Republike Turske.

Kako je najavljeno iz Gradske uprave Mostara, letovi će u početnoj fazi prometovati jednom tjedno, dok se u budućnosti, ovisno o interesu putnika i popunjenosti kapaciteta, planira proširenje na dvije tjedne rotacije.

Sponzorirani članak

Drama dan u Optici Provizion 10. srpnja: Besplatni pregledi i veliki popusti na naočale, okvire, leće…

Ukoliko ste u potrazi za određenim modelom sunčanih ili tražite nove dioptrijske naočale – imamo odlične vijesti. U petak, 10. srpnja 2026. godine u optici ProVizion Čapljina održava se DRAMA... Pročitaj više

“Za Mostar je iznimno važno uspostaviti redovnu zračnu vezu s Istanbulom, a Grad Mostar će učiniti sve kako bi ova linija bila uspješna i dugoročno održiva”, poručeno je iz Gradske uprave.

Dodaje se kako su prvi koraci poduzeti prije manje od godinu dana, kada je održan sastanak s turskom delegacijom.

Na tom sastanku, pomoćnik ministra prometa i infrastrukture Republike Turske, Enver Iskurt, istaknuo je opredijeljenost svoje zemlje za suradnju na ovom projektu.

Zahvaljujući toj podršci i zajedničkom radu, linija je uspješno dogovorena i spremna za operativni početak.

“Ne tako davno imali smo nula linija i nula putnika. Vjerujem da će ovi konkretni pomaci motivirati naše sugrađane da prepoznaju važnost rada na integraciji i suživotu”, poručuju iz Grada Mostara.