back to top



FOTO | Turizam BiH-Kina: TZ HNŽ na konferenciji povodom 30 godina diplomatskih odnosa

544

U organizaciji Udruženja bosansko-kineskog prijateljstva i Grupe prijateljstva Parlamentarne skupštine BiH s Azijom u zgradi Parlamentarne skupštine BiH održana je konferencija povodom obilježavanja 30 godina od uspostave diplomatskih odnosa između Bosne i Hercegovine i Narodne Republike Kine.

Događaj je okupio brojne visoke dužnosnike, predstavnike državnih institucija, diplomatskog kora, akademske zajednice, kao i nevladinog i međunarodnog sektora.

Među ključnim sudionicima istaknula se Turistička zajednica Hercegovačko-neretvanske županije, koju su predstavljali v.d. direktor Anđelko Maslać i pomoćnik direktora Emir Tipura.

Sponzorirani članak

Božićni spektakl: Dalmatino donosi ''Božić bijeli'' u Čapljinu!

Blagdansko ozračje u Čapljini ove će godine dodatno uljepšati veliki koncert popularne grupe Dalmatino, koja u grad na Neretvi stiže s posebnim božićnim programom pod nazivom „Božić bijeli“. Koncert će... Pročitaj više

Aktivno učešće u panel diskusiji na ovako važnom međunarodnom skupu dodatno potvrđuje sve značajniju ulogu Turističke zajednice HNŽ kao partnera u razvoju međunarodne suradnje i promocije BiH kao turističke destinacije.

Govoreći u okviru panela posvećenog međuljudskoj razmjeni, Maslać je istaknuo:

”Turizam predstavlja jedan od najizravnijih i najljepših oblika povezivanja među narodima te važan alat kulturne i gospodarske suradnje”.

Naglasio je turističke potencijale Hercegovine – od UNESCO zaštićenih lokaliteta poput Starog mosta u Mostaru i špilje Vjetrenice, preko bogate kulturno-povijesne baštine do eno-gastro ponude i prirodnih ljepota.

Posebno je istaknut rast interesa kineskih turista za Bosnu i Hercegovinu, kao i potreba za dodatnom promocijom, jačanjem partnerstava s kineskim turoperatorima i prilagodbom ponude ovom tržištu.

”Turizam nije samo brojka, već odnos – temeljen na povjerenju, poštovanju i zajedničkoj viziji budućnosti”, poručio je Maslać, izražavajući spremnost za nastavak suradnje s kineskim partnerima na svim razinama.

Turistička zajednica HNŽ i dalje nastavlja s inicijativama koje za cilj imaju međunarodno pozicioniranje regije kao autentične, otvorene i atraktivne destinacije, stvarajući prostor za nove oblike suradnje, razmjene i zajedničke turističke projekte.