
U organizaciji Triatlon kluba ”Sidro” iz Neuma planirana je 4. Neumska desetka i akvatlon 2025., u subotu 7.6.2025. godine.
Ova sportska manifestacija je posebna je i drugačija od svih, jer su start i cilj utrke na plaži ispod Hotela Sunce.
Ono čime posebno privlači trkače je trčanje trasom uz more i za akvatlonce uživanje u ljepotama neumskog mora.
Sponzorirani članak
PREMIER zapošljava u Čapljini i Stocu: Postani dio tima najveće i najbolje kladionice u BiH
Naime, cijela ruta trčanja je uz obalu mora. Upravo znog toga, malo tko može odoljeti trčanju ovom prekrasnom rutom koja osim uživanja u sportu nudi uživanje u bogatstvu prirodnih blagodati.
Moramo naglasiti da je akvatlonska utrka ujedno i prvenstvo BIH, što još više daje na značaju cijeloj ovoj manifestaciji.

Također, u sklopu ovog događaja, planirana je dan ranije 6.6. utrka za najmlađe – dječja utrka, dok je 7.6. planirana utrka na 10 kilometara, 5 kilometara i akvatlonsku utrku.
Dužina akvatlonske utrke za seniore iznosi 1 kilometar plivanja i 5 kilometara trčanja.
Organizatori ističu kako je sve spremno za ovu manifestaciju u Neumu. Na utrci se očekuje 100 akvatlonaca i 100 trkača iz 6 država koji su najavili svoj dolazak.

Posebno se radujemo i s velikim nestrpljenjem isčekujemo sve naše trkače i navijače. Spremni smo za dolazak velikog ljudi iz brojnih država.
”Ovim putem, sve vas, još jednom pozivamo, pridružite nam se na najvećem sportskom događaju u Neumu. Odvažite se, dođite, uživajte i zabavite se. Sve vas rado očekujemo”, navode organizatori.
Program 4. Neumske desetke i akvatlona 2025:
- 6.6.2025. u 18:00 Dječje utrke
- 7.6.2025. 9:30 start Neumskog akvatlona i akvatlon Prvenstvo BIH za seniore
- 7.6.2025. 11:30 start Neumska desetke (utrka na 10 km i 5 km)
- 7.6.2025. 12:30 proglašenje pobjednika Neumskog akvatlona i desetke





