back to top

[FOTO] U crkvi sv. Franje Asiškog održan koncert gudačkog orkestra iz Sarajeva

5375

U crkvi svetog Franje Asiškog u Čapljini održan je koncert gudačkog orkestra Muzičke akademije Univerziteta iz Sarajeva.

Centar za obrazovanje i kulturu ”Akademija” Čapljina organizirao je koncert pod nazivom ”Academy on Tour”.

Gudački orkestar Muzičke akademije u Sarajevu djeluje pri Odsjeku za gudačke instrumente i gitaru od 2000. godine.

Sponzorirani članak

FOTO | MariGold Frizerski Studio otvorio vrata u Čapljini: Marijana Raguž nakon povratka iz Irske pokrenula vlastiti posao

Čapljina je bogatija za još jedan poslovni projekt i novo mjesto posvećeno ljepoti, njezi i profesionalnoj frizerskoj usluzi. U Ulici Petra Krešimira IV broj 10, u neposrednoj blizini HVIDRA-e Čapljina,... Pročitaj više

Inicijatori formiranja orkestra su tadašnji dekan i profesor violine Faruk Sijarić te profesor violončela Yevgeny Xaviereff.

Već sedmu godinu za redom umjetničko vodstvo preuzima docentica Belma Alić.
Ansambl čine sadašnji i bivši studenti gudačkog odsjeka prvog i drugog ciklusa studija koji imaju izrazit afinitet prema kamernom muziciranju.

Gudački orkestar ”MASS” čine:

Violina 1: Tamara Arsovski, Jelena Vidović, Alma Dizdar, Azra DIzdar, Amina Hujić i Ajla Ahmetović,.

Violina 2: Ilma Hodović, Melisa KArić, Emina Džanović, Anja Rajič, Larisa Horić i Irhad Barućija.

Viola: Aida Dajić, Ana – Maria Pilj, Mirzeta Bašić i Jelena Serafimovska.

Violončelo: Belma Alić, Manuela Ekmečić i Emina Ćatović.

Kontrabas: Dženis Mrkonjić i Sandin Redžo.

Umjetnička rukovoditeljica: doc. dr. Belma Alić.