Ibro Basarić Bisi je poznati biciklist iz Čapljine koji ove godine ima namjeru da obori svjetski rekord u vožnji bicikla na jednom kotaču.
Cilj popularnog Bisija je da ove godine u Mostaru, na atletskoj stazi obori svjetski rekord u vožnji bicikla na stotinu metara, a koji trenutno iznosi 12.74 sekunde.
Basarić je prije četiri godine oborio tadašnji rekord, ali zbog validnosti, njegovo vrijeme se ne priznaje.
Sponzorirani članak
Velika akcija u Eltingu Čapljina: Gorenje uređaji do 40% jeftiniji - pogledajte ponudu!
”Sredinom kolovoza, točnije 17. kolovoza, obaram svjetski rekord na zadnjem kotaču bicikla, na udaljenosti od 100 metara. Taj rekord sam obarao 2013. godine, međutim nije priznat zbog propusta u organizaciji. Validno sam vrijeme napravio, ali staza nije bila zadovoljavajuća. Sad evo, nakon četiri godine ću opet obarati, ali stari rekord je u međuvremenu oboren, te sada iznosi 12.74 sekunde”, rekao je Basarić za Tuzlanski.ba.
Posebnu draž ovome događaju dodaje činjenica da će vrijeme mjeriti Mehmed Baždarević, izbornik nogometne A reprezentacije Bosne i Hercegovine. ,
”Za moj rekord vožnje bicikla na sto metara iz mjesta vrijeme će mjeriti Meša Baždarević, dok će opremu dati timing.ba iz Sarajeva. Očekujem da oborim ovaj rekord i tako još jednom upišem ime Bosne i Hercegovine u svijetu poznatih sportova”, dodao je Basarić.





