back to top

Od ponedjeljaka započinje cijepljenje protiv gripe

1013

Od ponedjeljaka 13. studenog 2017. godine u Hercegovačko-neretvanskoj županiji započet će cijepljenje protiv gripe.

Naime, Ministarstvo zdravstva rada i socijalne skrbi HNŽ je, temeljem provedenog postupka javne nabave, osiguralo 2700 doza cjepiva protiv gripe koje će biti besplatno i dostupno u  domovima zdravlja u HNŽ.

Kako je iz Ministarstva istaknuto prioritet za cijepljenje protiv gripe imaju osobe čije zdravstveno stanje povećava rizik od nastanka komplikacija kod gripe. To su ponajprije osobe koje boluju od kroničnih bolesti (plućne, srčane, metaboličke, bubrežne, jetrene bolesti, imunokompromitirani bolesnici i sl.)  te osobe starije od 65 godina.

Sponzorirani članak

Energo Indoil zapošljava: Otvorene 4 pozicije za rad u proizvodnji u Čapljini

Tvrtka Energo Indoil d.o.o. iz Čapljine raspisala je oglas za prijem novih djelatnika te poziva sve zainteresirane kandidate da se prijave za posao radnika u proizvodnji. Riječ je o zapošljavanju... Pročitaj više

Obzirom da je u ovoj godini nabavljena veća količina cjepiva, odnosno 1140 doza cjepiva više u odnosu na lani, određene količine će, putem domova zdravlja, biti dostupne za cijepljenje osoba smještenih u  socijalne ustanove za stare i nemoćne.