
Nakon završene sezone i zamalo pa uspješnog ulaska u Prvu ligu Federacije BiH, Hrvatski nogometni klub ”Čapljina” okreće se novim izazovima s jasnim ciljevima i ambicijama.
Sportski direktor kluba, Pero Menalo, govori za Čapljinski portal o naučenim lekcijama, pojačanjima, planovima i značaju lokalne podrške.
Kako biste ocijenili proteklu sezonu? Što je bio prostor za napredak?
Pero: ”Protekle sezone prostor za napredak je bio taj da imamo kontinuitet i stabilnost ekipe. U tome i vidim konkretan napredak.
Zadržali smo okosnicu ekipe i doveli nekoliko novih igrača – novih imena koji će, po meni, podignuti kvalitetu naše momčadi, i karakterno i igrački. To je sljedeći iskorak koji smo planirali i ostvarili”.

Osigurali ste plasman u doigravanje, ali niste uspjeli proći. Što je nedostajalo?
Pero: ”Što se tiče playoffa, drugom utakmicom možemo biti jako zadovoljni. Mogu žaliti samo za propuštenim šansama. Mi smo propustili našu priliku u Bihaću, gdje smo izgubili 3:1, i znali smo da će biti teško.
Jedinstvo je bila najbolja momčad Prve lige Federacije BiH u drugom dijelu polusezone. Imali su 15 utakmica bez poraza i bilo je jako teško nadoknaditi minus od dva gola.”
Pa ipak, u uzvratu ste pružili dobar otpor…
Pero: ”Sve je dobro krenulo po nas – rani gol i crveni karton za njih, ali onda jedna kontra. Iako nismo odustajali, nastavili smo napadati, zabili i vratili se u utakmicu.
Pritisnuli smo, napadali, ali Jedinstvo je izdržalo. Čestitam im na ostanku u Prvoj ligi Federacije.”
Kakvi su ciljevi u sljedećoj sezoni?
Pero: ”Ciljevi su isti – idemo napasti Prvu ligu Federacije, ovaj put kroz prvo mjesto, jer jedino prvoplasirani može ići dalje u playoff. Naše ambicije su jasne – podigli smo ljestvicu više i što se tiče momčadi, i što se tiče ekipe i uprave.
Najbitnije nam je bilo zadržati okosnicu momčadi, da momci prepoznaju našu ambiciju i da zavlada jedno normalno, zdravo sportsko razmišljanje. Kada imaš ambicije, kada imaš cilj – bilo to plasman u viši rang ili trofej – sve se drugačije posloži”.
Podrška navijača i zajednice bila je vidljiva u važnim trenucima.
Pero: ”Lokalna zajednica se najbolje pokazala u zadnjoj utakmici protiv Bihaća. Tada se vidjelo koliko to svima znači i koliko svima u Čapljini fali prvoligaški nogomet i ozbiljnije utakmice.”
Pred vama je i finale Županijskog kupa. Što očekujete?
Pero: ”Ušli smo u finale Županijskog kupa gdje nas dočekuje naš rival iz Lige – Kruševo. Vjerojatno su uz nas glavni kandidat za prvo mjesto.
Možda se tu još mogu uključiti Brotnjo i Klis, ali sada, u ovom trenutku, prije početka sezone, kada gledam realno – mislim da smo mi oni najrealniji kandidati za prvo mjesto.”
FOTO | Čapljina u finalu Kupa HNŽ – nadigrali Višiće u gostima
I za kraj – ambicije u finalu su jasne?
Pero: ”Finale je finale. Jedna utakmica, igramo na našem terenu, mi smo domaćini, mi smo favoriti i ne bježimo od te uloge. Idemo po pobjedu, idemo osvojiti Kup HNŽ i plasirati se u Kup BiH.”




