
Ekonomsko-socijalno vijeće za teritoriju Federacije Bosne i Hercegovine danas je na sjednici u Sarajevu usvojilo zaključak kojim socijalni partneri prihvataju odluku Vlade po kojoj će najniža plaća iznositi 1.000 KM.
Predsjednik ESV-a Safudin Čengić naglasio je, međutim, da se Vlada obvezala da do sljedećeg tjedna ESV-a pripremi i set mjera za rasterećenje gospodarskih subjekata.
Čengić je nakon sjednice kazao da je drugim zaključkom definirano da je Vlada tom mjerom željela da poboljša standard najugroženijih radnika.
VIDEO | Poslodavac kod kojeg radnik radi za 619 KM je puki izrabljivač
Naveo je da je izaslanstvo Udruženja poslodavaca tražilo da 700 KM bude oporezivo, a da 300 KM bude neoporezivo, ali je rečeno da to iziskuje izmjene Zakona o doprinosima.
Također, Čengić je istaknuo da je ESV na putu da iznađe rješenje koje bi bilo prihvatljivo za sva tri socijalna partnera.
Sljedeća sjednica ESV-a bit će održana u ponedjeljak, 20. siječnja, u 14 sati


