FOTO | Rukometaši Akademije poraženi od Sloge

1369

U 25. kolu Prve lige Federacije BiH, rukometaši Akademije na domaćem terenu poraženi su od ekipe ”Sloge” rezultatom 39:27.

Izvrstan rukomet igrao se u Gradskoj sportskoj dvorani u Čapljini tijekom prvog poluvremena. Uz nekoliko tehničkih greški, gostujuća momčad je uspjela stvoriti gol razliku te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 15:19.

U drugom poluvremenu gosti preuzimaju inicijativu, stvaraju veću gol razliku, pobjedom postaju lider prvenstva i postaju glavni kandidati za ulazak u Premijer ligu.

Najbolji u redovima Rukometne Akademije Čapljina bili su Krešimir Krešić i Ivan Pažin koji su postigli po pet golova i golman Stjepan Ljubić koji je upisao 16 obrana.

U pretposljednjem kolu goste do pobjede vodio je Čapljinac Ivan Bilić s postignutih sedam golova te njegov suigrač Amer Dedić koji je također postigao 7 golova.

Derbi utakmica između navedenih ekipa bila je i humanitarnog karaktera. Domaćini su, u suradnji s Crvenim križom Čapljina, postavili kutiju za donacije povodom obilježavanja Tjedna Crvenog križa.

”Tjedan Crvenog križa obilježavamo na različite načine, pa su nam se pridružili i članovi Rukometne Akademije koji su svoju derbi utakmicu oplemenili humanitarnim karakterom. Skupili smo 385,50KM, a prikupljena sredstva od utakmice biti će uplaćena na račun Crvenog križa Čapljina za potrebe socijalno ugroženih osoba i obitelji. Ovim putem želim se zahvaliti Rukometnoj Akademiji Čapljina na ovoj gesti kao i svima koji su ostavili svoj doprinos”, kazala je Mirjana Čerkez, tajnica Crvenog križa općine Čapljina.