back to top

Novi Aluminij isplatio prvu plaću, do kraja rujna zaposlit će još 52 djelatnika

1406

Aluminij Industrija d.o.o. izvijestio je Vladu FBiH o aktivnostima koje tvrtka provodi u svrhu ponovnog pokretanja proizvodnje u pogonu ljevaonice Aluminija d.d. Mostar.

Također, tvrtka je isplatila i prve plaće radnicima koji rade na ponovnom pokretanju proizvodnje u pogonu ljevaonice – piše Dnevnik.ba.

Podsjećamo, Aluminij Industries je od Aluminija Mostar iznajmio pogon ljevaonice u kojem namjeravaju revitalizirati proizvodnju te uposliti ukpno 80 radnika. U međuvremenu, prvi radnici su već počeli dobivati plaću.

Sponzorirani članak

Velika akcija Hisense klima u Eltingu: Vrhunski uređaji, 5 godina garancije i osigurana montaža

Za sve koji traže pouzdano, energetski učinkovito i moderno rješenje za hlađenje i grijanje doma ili poslovnog prostora, u tvrtki Elting započela je velika akcija Hisense klima uređaja. Riječ je... Pročitaj više

Tijekom kolovoza Aluminij Industries je u radni odnos primio 22 bivša radnika društva Aluminij d.d., koji su danas dobili prvu plaću.

Nadalje, već je započelo zapošljavanje dodatnog broja uposlenika prema planu zapošljavanja za mjesec rujan, u sklopu kojega se do kraja mjeseca planira zaposliti dodatnih 52 radnika.

Do 5. listopada u planu je zapošljavanje još minimalno šest dodatnih radnika iz skupine bivših zaposlenika društva Aluminij d.d., čime će biti ispunjena obveza tvrtke Aluminij Industrija d.o.o. da u radni odnos primi 80 bivših radnika društva Aluminij d.d..

Sve aktivnosti koje provodi tvrtka Aluminij Industrija d.o.o. iskoordinirane su s upravom društva Aluminij d.d. i Nadzornim odborom navedenog društva, a sve u cilju ispunjavanja obveza definiranih Ugovorom o poslovnoj suradnji.

Do 1. studenoga ove godine bi se proizvodnja u pogonu ljevaonice trebala u potpunosti pokrenuti, dok bi do kraja ove godine trebalo biti zaposleno dodatnih 90 radnika.